Aizraujošā finālturnīrā veterānu čempionātā triumfē “DSV Latvia”
27 Mar 2024

Neticami spraigā un emocijām nokaitētā gaisotnē aizvadītajā svētdienā Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē norisinājās Rīgas Futbola federācijas (RFF), Futbola Turnīru asociācijas (FTA) un Latvijas Futbola federācijas (LFF) organizētā 2023./2024. gada Latvijas Veterānu (40+) finālturnīrs, pēc kura zelta godalgas sacensību kopvērtējumā izcīnīja “DSV Latvia” vienība, savukārt “Cerību” kausu ieguva “Sportima” FC futbolisti.

Kā vēstīts, pēc iepriekšējā jeb trešā sabraukuma noskaidrojās visi sacensību finālisti, spēcīgākajā jeb A grupā spēkojoties “DSV Latvia”, FK “02”, “ASK Kadaga”, “Jūrmala” un Aizkraukles “SAMGUS” vienībām, bet B apakšgrupā attiecīgi “Sportima” FC, FK “Viesulis”, Ludzas “Latgols”, “Sigulda” un Ķekavas novads komandām. Izšķirošajā turnīra stadijā abu grupu komandas ņēma līdzi kvalifikācijas sabraukumos iekrātos kopvērtējuma punktus.

Veterānu čempionāta A grupā svētdien spriedze sacensību dalībniekus un līdzjutējus turēja saspringumā līdz pat pašai turnīra izskaņai. Par to uzskatāmi liecina arī maču protokoli – puse no desmit cīņām noslēdzās neizšķirti, bet no atlikušajām piecām tikai divās kāda komanda spēja savu pārākumu apliecināt ar vairāk nekā divu vārtu handikapu.

Par apakšgrupas uzvarētāju un tādējādi arī zelta godalgu ieguvēju kopvērtējumā kļuva “DSV Latvia”, kas četros mačos iekrāja astoņus punktus, bet galīgajā vērtējumā – 25. Tomēr intriģējošākie turnīra notikumi risinājās noslēdzošajā cīņā, proti, duelī starp “SAMGUS” un “Jūrmala” vienībām. Lai iegūtu pirmo vietu grupā, finišētu pirms “DSV Latvia” (abām komandām tad būtu vienāds punktu skaits, bet labāka vārtu attiecība aizkraukliešiem) un kopvērtējumā ierindotos sudraba pozīcijā, “SAMGUS” komandai bija nepieciešams panākums ar vismaz četru vārtu starpību. Turklāt – kas pats interesantākais – zaudējums mačā pret jūrmalniekiem dotu iespējas “SAMGUS” kopvērtējumā iegūt trešo vietu, jo tad vienāds punktu skaits (4) būtu “ASK Kadaga”, FK “02” un “Jūrmala”, bet savstarpējo spēļu bilances dēļ vietu zemāk ieņemtu “ASK Kadaga”, tādējādi galīgajā vērtējumā paliekot ārpus pirmā trijnieka.

Neraugoties uz dažādajiem iespējamajiem scenārijiem, Aizkraukles komanda devās laukumā ar pilnu apņēmību gūt nepieciešamo uzvaru ar četru vārtu pārsvaru, spēja gūt trīs, bet pašā cīņas izskaņā neizmantoja ideālu izdevību ceturtajiem, tādējādi pēc 3:0 uzvaras iegūstot otro vietu A grupā, bet ceturto – čempionāta kopvērtējumā (17 sakrāti punkti). Kopvērtējuma otrajā vietā tādējādi “ASK Kadaga” (18), trešajā FK “02” (18), bet piektajā – jūrmalnieki (13).

Tikmēr finālturnīra B grupā, kā minēts, uzvaru posmā un arī “Cerību” kausu kopvērtējumā ieguva “Sportima” FC (16), atstājot aiz sevis FK “Viesulis” (16) un “Latgols” (11), bet divās noslēdzošajā vietās ierindojoties attiecīgi “Sigulda” (7) un Ķekavas novads (4) komandām.

Uzreiz pēc noslēdzošajām spēlēm risinājās svinīgā laureātu sveikšana, laureātiem saņemot kausus un medaļas, bet piemiņas balvu – katrai no dalībniecēm. Sumināti tika arī čempionāta labākie individuālajās nominācijās – kā vērtīgākais spēlētājs tika atzīts čempionu pārstāvis Vitālijs Laužels, par labāko vārtsargu organizatori atzina viņa komandas biedru Alekseju Pavlovu, savukārt prasmīgākā menedžera gods - Artjomam Ignatjevam (“SAMGUS”). Sacensību rezultatīvāko spēlētāju saraksta priekšgalā finišēja Guntis Gabrāns (“ASK Kadaga”), sarūgtinot sāncenšu vārtsargus 16 reizes.

Reklāma
Zibensziņas
Otro sezonu DSV Latvija uzvar Latvijas Veterānu (40+) čempionātā telpu futbolā
2023.gada Latvijas Veterānu (40+) kausā telpu futbolā triumfē “Jūrmala”
Rezultatīvākie
1.
G. Gabrāns
16
2.
V. Laužels
14
3.
M. Skuratovičs
12
4.
V. Golubeckijs
9
Aktuālais video
Šodienas jubilāri
Šodien jubilāru nav
Dalībnieki
Partneri
Organizatori