Jūrmalas kausu iegūst “BFS Atlas / Ropaži SC”
18 Aug 2023

Noslēdzies tradicionālais Jūrmalas kauss pludmales futbolā. Par tā uzvarētājiem kļuvusi “BFS Atlas / Ropaži SC” vienība, kas finālā ar rezultātu 4:1 pārspēja priekšsacīkšu veiksmīgāko komandu “New Project”.Savukārt sieviešu turnīrā triumfēja "Riga FC Woman" vienība.

Sestdien, 12.augustā, tika aizvadīts priekšsacīkšu pēdējais, trešais, posms, kura noslēgumā noskaidrojās tās astoņas komandas, kas kvalificējušās finālposmam. Dažādu iemeslu dēļ posmu izlaida “Kreiss” un “BSC LAT” vienības, tādējādi atvieglojot dzīvi citām komandām. Jāpiebilst, ka pēc diviem posmiem “Kreiss” ieņēma piekto vietu ar ļoti labām izredzēm kvalificēties izšķirošajām cīņām. Toties trešajā posmā kopējo komandu skaitu līdz velna ducim “noapaļoja” vienība no Ziemeļblāzmas, tiesa – sezonas debija neizvērtās diez ko veiksmīga – tikai viens neizšķirts astoņos mačos, un likumsakarīga pēdējā vieta.

Trešajā posmā nedaudz negaidītu uzvaru svinēja “Free” vienība, kuras rindās fantastisku sniegumu nodemonstrēja Marks Smuļko, kurš guva 13 no komandas 18 vārtiem, likumsakarīgi izvirzoties rezultatīvāko spēlētāju saraksta augšgalā. Panākums ļāva “Free” vīriem kopvērtējumā no sestās vietas pakāpties uz ceturto, tādējādi iegūstot nosacīti vājākus pretiniekus finālposma pirmajā spēļu kārtā.

Priekšsacīkšu pēdējā posmā otro vietu izcīnīja “BFS Atlas / Ropaži SC”, bet trešo – “New Project”, tādējādi nosargājot kopvērtējuma pirmo vietu.

Pēc regulārā posma ierasti tika godināti ne vien godalgoto vietu ieguvēji, bet arī turnīra labākais vārtsargs, par to tiekot atzītam Aivim Poklikajevam (“New Project”), un turnīra vērtīgākais spēlētājs (MVP), šoreiz – Marks Smuļko (“Free”).

Jūrmalas kausa priekšsacīkšu kopvērtējums

V-ta

Komanda

1.posms

2.posms

3.posms

Kopā

1.

“New Project”

25

15

15

55

2.

FK “Beitar”

20

20

10

50

3.

“BFS Atlas / Ropaži SC”

15

9

20

44

4.

“Free”

11

7

25

43

5.

“PFD-1”

6

25

11

42

6.

“Beerhouse No1”

7

10

12

29

7.

“TUC Old Boys”

9

8

8

25

8.

“Rava Pluss”

10

5

9

24

9.

“PFD-2”

4

12

7

23

10.

“Kreiss”

12

11

23

11.

“BSC LAT”

8

6

14

12.

“Ziemeļblāzma”

6

6

13.

“NAPALM”

5

5


Dienu vēlāk tika aizvadīts finālposms ar astoņu labāko komandu piedalīšanos. Vispirms visas vienības, sadalītas divās grupās pa četrām, aizvadīja viena apļa mini-turnīru tiekoties katra ar katru, katras grupas divām spēcīgākajām vienībām kvalificējoties pusfinālam.

A grupā uzvaras visos trīs mačos un pirmo vietu izcīnīja “Free”, aiz sevis atstājot “New Project”, “Rava Pluss” un “Beerhouse No1” vienības. Savukārt B grupā ar septiņiem punktiem triumfēja “PFD-1”, kam sekoja “BFS Atlas / Ropaži SC”, FK “Beitar” un “TUC Old Boys”.

Interesanti, ka abos pusfinālos uzvaras izcīnīja komandas, kas savās apakšgrupās ieņēma otro vietu. Tā ropažnieki ar 2:0 pieveica “Free”, bet “New Project” ar 3:0 pārspēja “PFD-1”.

Mačā par trešo vietu “PFD-1” ar 2:0 pieveica “Free”, savukārt lielajā finālā “BFS Atlas / Ropaži SC” itin pārliecinoši ar rezultātu 4:1 pārspēja “New Project”.

Finālposma kopvērtējums

V-ta

Komanda

1.

“BFS Atlas / Ropaži SC”

2.

“New Project”

3.

“PFD-1”

4.

“Free”

5.

FK “Beitar”

6.

“Rava Pluss”

7.

“TUC Old Boys”

8.

“Beerhouse No1”


Ar “Sportland” dāvanu kartēm tika apbalvota Jūrmalas kausa simboliskā izlase:

· laukuma spēlētājs: Marks Smuļko (“Free”, sacensību rezultatīvākais spēlētājs),

· laukuma spēlētājs: Mantas Makutunovicius (“BFS Atlas / Ropaži SC”),

· laukuma spēlētājs: Aleksejs Lavrenovs (“New Project”),

· laukuma spēlētājs: Pāvels Nikitonovs (“PFD-1”)

· vārtsargs: Kaspars Nerets (“BFS Atlas / Ropaži SC”),

· treneris: Mihails Busels (“BFS Atlas / Ropaži SC”).

Ikgadējo speciālo balvu par ieguldījumu sporta veida attīstībā šoreiz saņēma Aleksandrs Viskubs (“Free”), kas ar savu komandu vēl no pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem regulāri piedalas Jūrmalas pludmales futbola sacensībās, pirmo reizi triumfējot 1997.gadā.

Ar kausiem, medaļām, “Sportland” un “Beerhouse No1” dāvanu kartēm tika sveikti laureāti, bet visi dalībnieki tika pie dāvanām no partneriem “SPLAT”, “Eskimos” un „Mežpils bezalkoholiskais”.


Paralēli vīru cīņām risinājās Jūrmalas kauss sievietēm ar sešu komandu piedalīšanos. Uzvarot pilnīgi visās spēlēs pirmo vietu izcīnīja “Riga FC Woman” vienība, aiz sevis atstājot “FK Tukums 2000 – I” un “Lucavsalas” dāmas.

Jūrmalas kauss sievietēm

V-ta

Komanda

Sp

Vārti

P-ti

1.

“Riga FC Woman”

5

15:0

15

2.

“FK Tukums 2000 – I”

5

8:5

12

3.

“Lucavsala”

5

6:4

7

4.

SK “Imanta”

5

4:6

5

5.

“Mix”

5

3:12

4

6.

“FK Tukums 2000 – II”

5

1:10

0


Ar “Sportland” balvām no Latvijas Futbola federācijas tika atzīmeta Jūrmalas kausa sievietēm simboliskā izlase:

· laukuma spēlētājs: Yuliia Kostiuk (“Riga FC Woman”; Ukrainas pludmales futbola izlase; sacensību rezultatīvākais spēlētājs),

· laukuma spēlētājs: Līna Kuzmina (“Riga FC Woman”),

· laukuma spēlētājs: Deina Pavāre (“FK Tukums 2000 I”),

· laukuma spēlētājs: Sandra Lihovida (“Lucavsala”),

· vārtsargs: Viktorija Kyslova (“Riga FC Woman”; Ukrainas pludmales futbola izlase),

· treneris: Igros Labuts (“Riga FC Woman”).

Ar kausiem, medaļām un “Sportland” dāvanu kartēm tika sveikti laureāti, bet visi dalībnieki tika pie dāvanām no partneriem “SPLAT”, “Eskimos” un „Mežpils bezalkoholiskais”.

Jūrmalas kauss pludmales futbolā tiek rīkots ar Jūrmalas pašvaldības atbalstu.

2023.gada Baltijas jūras un Skandināvijas līgu no Latvijas puses un citas Latvijas mēroga pludmales futbola sacensības pēc vienošanās ar Latvijas Futbola federāciju organizē un vada FTA sadarbībā ar RFF.

2023.gada Latvijas pludmales futbola sacensības atbalsta: sporta veikals „Sportland”, „SYNOTtip”, „SPLAT”, „Beerhouse No1”, „Mežpils bezalkoholiskais”, dabīgais minerālūdens „Stelpes”, saldējums „Eskimos”.

Vairāk informācijas meklējiet mājas lapā www.fta.lv/bslatvia, Facebook vietnē www.fb.com/bslatvia, kā arī Instagramā www.instagram.com/beachsoccerlatvia.

Reklāma
Zibensziņas
Riga BSC ir 2023.gada Latvijas kausa ieguvēji!
Rezultatīvākie
1.
S. Körner
11
2.
A. E. Damm
10
3.
L. W. Frandsen
10
4.
S. Rasch
8
Aktuālais video
Šodienas jubilāri
Gustav Ravn Madsen
Copenhagen
23
Dalībnieki
Partneri
Organizatori