Rīgas čempionāta sudrabu iegūst “Tente/SFS”, trešo vietu izcīna FK “Jūrnieks”
15 Oct 2020

Šīs nedēļas sākumā noslēdzās Rīgas Futbola federācijas (RFF) un Futbola turnīru asociācijas (FTA) organizētais un Rīgas domes (RD) un Latvijas Futbola federācijas (LFF) finansiāli atbalstītais Rīgas čempionāts. Jau priekšlaikus pirmo vietu kopvērtējumā bija nodrošinājusi FC “Caramba Riga”, bet pēdējo divu nedēļu laikā notikušajās cīņās sudraba godalgas izcīnīja “Tente/SFS”, kamēr godpilnajā trešajā pozīcijā sacensības pabeidza FK “Jūrnieks”.

Kā vēstīts, šogad turnīrs oficiāli risinājās kā Latvijas 3.līgas čempionāta Rīgas reģiona sacensības, uzvarētājam iegūstot tiesības pārstāvēt valsts galvaspilsētu Latvijas čempionāta Trešās līgas finālturnīrā. Laika periodā līdz 12. oktobrim visas deviņas turnīra dalībnieces noskaidroja spēcīgāko pēc divu riņķu spēkošanās.

Iepriekšējo divu nedēļas šķērsgriezumā čempione FC “Caramba Riga” (43) laukumā devās divas reizes, abos mačos atstājot pretiniekus “uz nulles” – gan cīņā pret SK “Upesciems” (2:0), gan arī duelī ar Jūrmalas SS – 4:0. Tādējādi titula ieguvēja kopvērtējuma tabulā finišēja ar desmit punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju, proti, “Tente/SFS” vienību (33).

Pēdējā sudraba medaļu nodrošināšanai triumfēja savos atlikušajos mačos attiecīgi ar “Riga United” FC (4:2) un DSVK “Traktors” (7:0). Pirmajā no tiem uzvarētāju sastāvā divas reizes precīzi sita Aleksandrs Škoļņikovs, kamēr visa turnīra beidzamajā mačā šo pirmdien pret DSVK “Traktors” trīs reizes pretinieku vārtsargu sarūgtināja Vladislavs Grigjans. Savukārt Aleksejs Rosoha “Tente/SFS” vienības rindās visā čempionātā kopumā guva 19 vārtus, tādējādi kļūstot par turnīra rezultatīvāko futbolistu.

Tikmēr sacensību bronzas godalgas, kā minēts, čempionāta finiša taisnē izcīnīja FK “Jūrnieks” vīri (32), kuri minētajā laika periodā laukumā devās vienu reizi, ar 9:0 sagraujot DSVK “Traktors” (trīs vārti Jurijam Ivanovam). Līdz ar tiešo konkurentu – “Tente/SFS” – sekmīgo sniegumu “Jūrnieks” nenoturēja otro pozīciju kopvērtējumā, tomēr saglabāja vietu spēcīgāko komandu trijniekā.

Uzreiz aiz trim vadošajām komandām tabulā ierindojās Jūrmalas SS (28), kas bez jau minētās neveiksmes pret FC “Caramba Riga” citā mačā cīnījās neizšķirti ar “Riga United” FC (2:2). Savukārt piektajā pozīcijā čempionātu noslēdza SK “Upesciems”, kas kopumā iekrāja 25 punktus.

Rīgas čempionāta tabulas lejasdaļā ierindojās vājāko komandu kvartets, kurā ietilpst attiecīgi Rīgas Tehniskā universitāte (18), DSVK “Traktors” (12), “Riga United” FC (11) un FS “Rakari”. Divas no pēdējo nedēļu laikā notikušajām cīņām risinājās ar šo vienību savstarpējiem dueļiem, DSVK “Traktors” komandai uzveicot FS “Rakari” (5:1), kā arī Rīgas Tehniskās universitātes vienībai pārspējot iepriekš minēto FS “Rakari” ar minimālu 2:1 pārsvaru.

Kā minēts, par čempionāta rezultatīvāko futbolistu kļuva 19 vārtus guvušais A.Rosoha, savukārt “fair-play” nominācijā par korektāko vienību kļuva FC “Caramba Riga”, kas nopelnīja 15 brīdinājumus un vienu noraidījumu.

Turnīra laureātu sveikšana notiks šīs vasaras un 2019./2020. gada ziemas sezonas svinīgajā ceremonijā 31. oktobrī “O Learys” sporta bārā tirdzniecības centrā “Akropole”.

Reklāma
Zibensziņas
Papildus spēlētāju pieteikumi un spēlētāju pārejas ir atļautas līdz 2020.g. 21.augustam.